3,4 miliona! Przepustowość kontenera portu w Szanghaju w lutym

- Mar 09, 2021-

Port w Szanghaju ogłosił, że jego przepustowość kontenera przekroczyła 3 miliony TEU po raz pierwszy w lutym, wypełniając 3,4 miliona TEU.


W przeszłości, przed i po Festiwalu Wiosny był tradycyjny poza sezonem dla żeglugi. W tym roku ciężarówki kontenerowe przyjechały i pojechały w rejonie portu w Szanghaju, a eksploatacja dźwigu mostowego była zajęta i uporządkowana. Port w Szanghaju osiągnął najlepsze wyniki w najbardziej ruchliwych poza sezonem w historii.


Podczas Wiosennego Festiwalu (11-17 lutego) wzrost przepustowości kontenerów portu w Szanghaju, przepustowość ładunku całego portu, wielkość kontenerów linii oddziałów rzeki Jangcy i innych głównych wskaźników produkcji przekroczyły dwucyfrowe, z czego wzrost przepustowości krajowych kontenerów w roku wyniósł aż 104,9%.


Shanghai Port Group wykorzystała możliwość szybkiej kontroli krajowego COVID-19, eksportu popytu eksportowego i polityki "na miejscu nowego roku". Przed Wiosennym Festiwalem firmy żeglugowe były zachęcane do wysyłania pustych kontenerów do portu w Szanghaju i wysyłania pudełek do doliny rzeki Jangcy podczas festiwalu, aby przygotować odpowiednie puste pudełka do eksportu towarów przedsiębiorstw śródlądowych.