Nadchodzi puste pudełko w końcu! Około 730000 pustych kontenerów TEU dociera do portu Ningbo!

- Mar 05, 2021-

Pusty kontener - od czerwca ubiegłego roku pusty kontener stał się "gorącym słowem" w transporcie morskim


Pod wpływem epidemii chiński przemysł handlu zagranicznego będzie stosunkowo niski w pierwszej połowie 2020 r., a w drugiej połowie 2020 r. szybko się odrodzą. Epidemia będzie jednak miała wpływ na efektywność międzynarodowej logistyki i portów zamorskich.


Duża liczba pustych pojemników jest zapełniona w Stanach Zjednoczonych, Europie, Australii i innych miejscach. Duża liczba pustych kontenerów na rynku prowadzi do wzrostu cen wysyłki, a ceny popularnych tras nawet dwukrotnie.


Napędzane rosnącymi stawkami frachtowymi, zagraniczne przedsiębiorstwa handlowe konkurują najpierw o dostarczanie towarów, co jeszcze bardziej pogłębia napięcie związane z podnoszeniem stawek frachtowych i używaniem kontenerów.


Dlatego od drugiej połowy 2020 r., ze względu na niedobór zdolności żeglugowych, "jedno pudełko jest trudne do znalezienia" stało się jednym z czynników, z którymi boryka się wiele przedsiębiorstw handlu zagranicznego, a teraz problem jest stopniowo rozwiązywany.

Około 730000 pustych kontenerów TEU dociera do portu NingboOstatnio "COSCO Shipping star" przewożący kontenery 15294teu powoli cumuje na nabrzeżu 6 Ningbo Meidong Container Terminal Co., Ltd.


Zachęcającą wiadomością jest to, że ten duży kontenerowiec DWT z 200000 r. załadował puste kontenery 13469teu, łagodząc "bliskie pragnienie" pustych pojemników na rynku chińskim.


29 stycznia statek "Dafei wandailan" przewożący ponad 6100 pustych kontenerów zacumował w rejonie portu Ningbo Meishan.


Przyjmuje się, że ponad 6100 pustych kontenerów z wielu portów na całym świecie zostanie rozładowanych w Ningbo, co złagodzi obecną sytuację ciasnej zdolności transportowej i trudno znaleźć jeden kontener.

image