Nadchodzi pierwsza fala rosnących cen surowców! Meble, SPRZĘT AGD, Elektronika, Tekstylia i Przemysł Oponiarski są oszczędzone!

- Mar 03, 2021-

Na początku 2021 r. pojawia się szokująca wiadomość, która dotyczy niemal całej branży. Oznacza to, że ceny różnych surowców gwałtownie wzrosły. Miedź, plastik, aluminium, żelazo, szkło, stop cynku i stal nierdzewna wzrosły odpowiednio o 30% ~ 45%.


Zgodnie z monitorowaniem cen środowiska biznesowego, w dniu 23 lutego 2021 r. w wykazie cen surowców w Szanghaju Shenzhen odnotowano 57 rodzajów towarów, które koncentrowały się głównie w przemyśle chemicznym (łącznie 23 rodzaje) i nieżelaznym (łącznie 10 rodzajów), a towary o wzroście o ponad 5% koncentrowały się głównie w przemyśle chemicznym; w pierwszej trójce towarów ze wzrostem znalazły się TDI (19,28%), bezwodorant ftalanowy (9,31%) i wół (9,09%). Średni dzienny wzrost i spadek wyniósł 1,42%.


Wpływ czynnika "niedoboru podaży" ceny miedzi, żelaza, aluminium, tworzyw sztucznych i innych surowców nadal rosną; ze względu na zbiorowe zamknięcie dużych rafinerii na całym świecie, ceny surowców chemicznych prawie szybują. Branże, których to dotyczy, obejmują meble, sprzęt AGD, elektronikę, tekstylia, opony i tak dalej.

image

Wiele znanych krajowych przedsiębiorstw stalowych wydało zawiadomienia o wzroście cen, natychmiast oślepiając przedsiębiorstwa, które muszą kupować surowce na początku roku. Cena surowców za tonę wynosi 50-100 juanów. Niektórzy ludzie w branży powiedział, że jeśli ten trend jest przestrzegane, może nadal rosnąć w drugiej połowie tego roku.

image