Młodzi ludzie w Indiach zbudowali sterowanie głosowe Wózek inwalidzki dla dziadka, a także mogli wykrywać przeszkody.

- Sep 25, 2018-

Ashutosh Patna mieszka w północnoindyjskim mieście Bihar i jest starszym inżynierem na politechnice w Bhara. Aby pomóc swemu dziadkowi swobodnie i swobodnie, Patna zrobiła coś niezwykłego. Patna wiedziała, że jego dziadek nie lubi chodzić z pomocą innych, więc zrobił dla niego sterowany głosem wózek inwalidzki. Jako fan słynnego fizyka Hawkinga, Patna był głęboko poruszony sterowanym głosem wózkiem inwalidzkim Hawkinga, który w naturalny sposób stał się planem jego pracy.

blob.png

blob.png

Wózek inwalidzki został wykonany pod kierunkiem Atul Thakura, nauczyciela podczas stażu w Patna. Jest wyposażony w procesory dźwięku, mikrokontrolery, które wzmacniają sygnały sterujące, silniki, baterie i inne mikroczipy, z których wszystkie kosztują Patna 20 000 rupii. Wózek ten może reagować na 4 proste instrukcje: do przodu, do tyłu, skręt w lewo i skręt w prawo. Jednak obecnie waga użytkowników nie powinna przekraczać 80 kg.


Oprócz możliwości poruszania się z kontrolą dźwięku, wózek inwalidzki może wykryć nierówne podłoże i czy przed nim znajdują się schody lub inne przeszkody. Po wykryciu tych warunków nastąpi automatyczne zatrzymanie w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownika.


Oprócz dziadka, Patna chciała pomóc innym osobom, które potrzebowały wózka inwalidzkiego, więc otworzył swój projekt na zewnątrz, a każdy, kto ma pomysły, mógłby go ulepszyć. Korzystanie z niego wcale nie jest pościgiem Patny, ale jeśli rząd indyjski zdaje sobie sprawę ze znaczenia swojej pracy dla osób niepełnosprawnych, powinien finansować swoje badania.